Hemşirelik Fakültesi


Dekanın Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz

Fakültemizde öğrenim görmeye hak kazandığınız için sizleri tebrik ediyorum. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak hedefimiz yalnızca hemşirelik diploması vermek değil,  Kalite Yönetim Sistemi anlayışı doğrultusunda, evrensel standartlarda sağlık bakım uygulamalarını gerçekleştirebilecek hemşireler yetiştirmektir. Bu anlamda, öğrencilerimizi yalnızca ülkemizin hemşire iş gücünü karşılamak için değil, sağlık bakım politikalarına yön verebilecek, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede; eğitim, uygulama, araştırma, yönetim ve liderlik rollerini etkin şekilde kullanabilecek, evrensel ve kültürel değerleri dikkate alacak şekilde yetiştirmeyi görev edinmiş bir anlayışla çalışıyoruz.

Fakültemizi eş değeri programlardan ayıran en önemli özellikleri akademik kadrosunun yeterliği ve uygulama alanlarının genişliğidir. Müfredatımızın yaklaşık yarısı öğrenilenlerin sahada uygulamasını içeren kuramsal uygulamalı derslerden oluşmaktadır.  Antalya il merkezinde hemşirelik eğitimi yapan tek fakülte olduğumuz için kamu ve özel sağlık kurumlarından oluşan geniş bir uygulama alanı çeşitliliğimiz bulunmaktadır. Antalya’nın bir turizm kenti olması avantajı ile de Üniversitemiz ve Fakültemiz farklı ülkelerden gelen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Böylelikle farklı ülkelerin kültürlerini öğrenme fırsatı bulacak, karşılıklı güzel deneyimler içerisinde olacaksınız.

Öğrenimleri sırasında birçok öğrencimiz öğretim elemanlarının danışmanlığında araştırmalar yürütmekte ve kongrelere katılmaktadırlar. Web sayfamızda bununla ilgili komisyonlarımızı ve bültenlerimizi inceleyebilirsiniz. Web sayfamızda ayrıca sizlerin uluslararası deneyimlerinizi geliştirmek amacıyla Erasmus anlaşması yaptığımız ülke ve üniversiteleri de görebilirsiniz. Öğreniminiz süresince ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda bana ve öğretim elemanlarına her zaman ulaşabilirsiniz.

Fakültemiz yalnızca lisans diploması değil, aynı zamanda hemşireliğin özelleşmiş alanlarında yüksek lisans ve doktora programları da yürütmektedir. Lisansüstü programlar aracılığı ile hem ülkemizin öğretim elemanı gereksinimini hem de bakım biliminin gelişimine katkı sağlayacak, öncülük yapacak araştırmacılar yetiştirme öz görevini üstlenmiş bulunmaktayız. Sizleri mezuniyet sonrasında sağlık sistemi içerisinde değişimi sağlayan, etkin ve lider konumlarda görmek için destekleyeceğimizi,  başarılarınıza tanıklık etmekten mutlu olacağımız bilmenizi ister, hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir öğrenim yaşantısı dilerim.

Dekan

Prof. Dr. Sebahat Gözüm

 


Son Güncelleme : 16 Eylül Pazar 2018
284