Dekanın Mesajı

IMG_9769300-1-1024x981.jpg

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak hedefimiz, öğrencilerimizi kaliteli bir eğitimle kültürlerarası sağlık bakım çevresine hazırlamak, hemşirelik eğitimi ve uygulamalarını ulusal/ uluslararası düzeyde geliştirecek, sağlık bakım sisteminde fark yaratacak hemşireler yetiştirmektir. Fakültemiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programları ile hemşirelik bilimine önemli katkıda bulunan, alanında yetkin mezunlar yetiştiren bir fakülte konumundadır Modern hemşirelik paradigmasını yenilikçi, öncü bir vizyonla, varoluş amacımız olan “Bakım” bilincimizi geliştirmek adına kuramsal temelli ve kanıta dayalı hemşirelik araştırmaları, Bakım Davranışlarının Öğretimi yaklaşımlarıyla postmodern hemşireliğe taşıma gayret ve çabası içindeyiz.

Ayrıca öğretim elemanlarının eğitim-öğretim süreçleri konusunda tecrübeli olması, birçoğunun uluslararası deneyime sahip olması, yürüttükleri araştırma ve proje faaliyetleri ile de Türkiye’nin önde gelen fakülteleri arasında yer almaktadır. Fakültemiz, Türkiye’de Kalite Yönetim Sistemi belgesi alan ilk Hemşirelik Fakültesi olup, Hemşirelik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edilen hemşirelik fakülteleri arasında da yer almaktadır. Hemşirelik eğitimi, akreditasyon ve kalite süreçlerinde bu zamana kadar elde ettiğimiz başarıyı ve gelişimi daha ileriye taşımak, uluslararası seviyeye çıkarmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Turizmin başkenti Antalya’da yer alan ve ulusal/uluslararası öğrencilerin tercih ettiği fakültemiz, farklı kültürlerdeki öğrenciler ile birlikte öğrenme fırsatı sunmaktadır. Erasmus plus programı kapsamında Avrupa’da yer alan 9 ülkeden 13 üniversite ile, Asya ve Afrika’da yer alan 6 ülke ve 8 üniversite ile Mevlana Değişim Programı kapsamında anlaşmaları bulunmaktadır. Erasmus ve Mevlana değişim programları ile öğrenciler yurt dışı değişim fırsatı kazanmakta bu sayede uluslararası deneyimlere sahip olmaktadır.

Bu bağlamda Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak eğitim-öğretim programları ile ilgili yürütülecek araştırma, proje ve toplumsal faaliyetler ve değişim programlarına yönelik ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliğine açık olduğumuzu bildirmek istiyorum.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak, tüm dünya ile birlikte yaşadığımız pandemi döneminde eğitim kalitemizi sürdürmeyi ve ülkemizdeki hemşirelik bakımının gelişimine katkı vermeyi hedefliyoruz. Fakültemizde eğitim almayı tercih ettiğiniz için sizleri kutluyor, Akdeniz Üniversitesi ailesine “Hoş geldiniz” diyorum. Sizleri fakültemizi daha yakından tanımak amacıyla web sayfamızı incelemeye davet ediyorum. İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olduğumuzu belirterek, başarılı bir eğitim-öğretim yaşantısı diliyorum.

Prof. Dr. Zeynep ÖZER

Dekan

 
Eklenme tarihi :9.11.2022 14:44:02
Son güncelleme : 9.11.2022 14:44:02