Rehber Hemşire Eğitim Koordinatörlüğü

Klinik Rehber Hemşire Eğitim Programı Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde 2019 yılından beri iki (2) günlük bir programla yürütülmektedir. Programın hazırlığı sürecinde, Koç Üniversitesi ve Hemşirelik Eğitimi Derneği iş birliğinde, 16-17 Temmuz 2018 tarihinde Koç Üniversitesi İstanbul’da düzenlenen, Hemşirelik Eğitiminde Klinik Rehberlik Eğitici Eğitimi’ne Doç. Dr. İlkay BOZ katılarak, kurumumuzun Klinik Rehber Hemşire Eğitim Programı Koordinatörü olmuştur. Ardından Fakültemizde Klinik Rehber Hemşire Eğitim Koordinatörlüğü oluşturmuştur.

Bu eğitim programı ile hemşireler; olumlu bir öğrenme ortamı hazırlamak, uygulama hedefleri doğrultusunda kliniğine özgü öğrenme fırsatları oluşturmak, öğrencinin güvenli uygulama yapmasını sağlamak, öğrencinin düzeyine uygun öğrenme aktivitelerini planlamak ve koordine etmek, öğrenciye yeni beceri öğrenirken rehberlik yapabilmek, öğrenciye yapıcı geri bildirim vermek ve öğrenmeyi etkili bir şekilde değerlendirebilmek için rehber hemşire rollerine hazırlanırlar.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyeleri tarafından yürütülen bu programdan katılım belgesi alan hemşireler, ‘Rehber Hemşire’ olarak klinik öğretiminde sorumluluk almaktadırlar.

Eklenme tarihi :28.11.2022 13:13:36
Son güncelleme : 13.04.2023 11:00:46